Pociąg do CSR

„Pociąg do CSR” to cykl bezpłatnych warsztatów odbywających się na sześciu warszawskich uczelniach (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Szkoła Główna Handlowa, Politechnika Warszawska, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kard. Stefana Wyszyńskiego). Podczas ich trwania uczestnicy dowiedzą się czym jest CSR, poznają jego różne aspekty oraz przykłady odpowiedzialnych działań firm i organizacji pozarządowych. Z tematem społecznej odpowiedzialności biznesu zapoznają uczestników praktycy, przez co spotkania będą miały zarówno charakter edukacyjny, jak również praktyczny.

„Pociąg do CSR” docelowo ma wpisać się w rzeczywistość studencką i być kontynuowany w następnych latach. Co więcej projekt będzie służył upowszechnianiu wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i rozwijaniu współpracy między uczelniami.

24 kwietnia o godzinie 14:00 w sali C410 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego będzie miał miejsce warsztat o tematyce – „Kryzys a CSR…”, Fundacja Kronenberga.
Fundację w czasie warsztatu będzie reprezentowała Pani Ewa Wojsławowicz.

Warsztat jest przewidziany na 3 godziny:
14:00 rozpoczęcie
14:25 – 15:25 przemówienie przedstawiciela Fundacji Kronenberga – Pani Ewa Wojcechowska
15:30 – 15:45 krótka prezentacja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – Katarzyna Pastuszko, ubiegłoroczna ambasadorka LOB
15:45 nagrodzenie aktywnych osób za czynny udział w warsztacie.

Na spotkaniu będą poruszane następujące zagadnienia:

- w jaki sposób działania CSR pomagają w kreowaniu wizerunku firmy?
- kodeks etyczny w polskich firmach – teoria a praktyka.
- CSR a PR.

W ramach akcji „Stary telefon ciągle w cenie” (www.orangerecykling.pl ) podczas warsztatu na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego będzie prowadzony ekologiczny skup starych, nieużywanych telefonów komórkowych oraz losowanie nagród.

Strona wydarzenia na Facebook’u