Wolontariat

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”

Jan Paweł II

 

Pracę wolontariacką można opisywać na wiele sposobów. Jednak każdy z nas ma swoją definicję wolontariatu wynikającą z osobistych odczuć, jakie się z nim łączą. Znalazł swoje miejsce również wśród studentów jako jeden z obszarów działalności Studenckiego Koła Naukowego Finansów WZ na Uniwersytecie Warszawskim.

Założycielkami Wolontariatu na Wydziale Zarządzania UW były Natalia Gilewicz oraz Ania Fuławka w 2009r. W tym czasie rozpoczęliśmy różne akcje charytatywne, które kontynuujemy do dzisiaj. Od kilku lat opiekujemy się Domem Dziecka nr 9 w Warszawie. Co roku dzieciaki przyjeżdżają na WZ przed świętami Bożego Narodzenia organizując jasełka. Wolontariusze w tym czasie przygotowują im prezenty bożonarodzeniowe jak i w czasie świąt wielkanocnych.. Oprócz opieki nad dziećmi, kolejnym obszarem działalności Wolontariatu są zbiórki krwi. W tym czasie rozpoczynają się różne akcje uświadamiające innym jak ważnym i aktualnym problemem są braki krwi w szpitalach i każdy, kto chce może przyłączyć się do akcji. Prowadzona jest również zbiórka nakrętek na wózki elektryczne dla dwóch chłopców, którzy są podopiecznymi fundacji Dom Rodzina Człowiek. Corocznie bierzemy udział w WOŚP-ie z ramienia jednego z największych sztabów w Polsce, czyli sztabu UW. W tym czasie zorganizowane były aukcje internetowe przedmiotów, które zostały przekazane przez wydziały UW m.in. kubki, misie, koszulki itp. W tym roku również zapoczątkowaliśmy akcję Szlachetna Paczka, która będzie kontynuowana w następnych latach. Poniżej przedstawiamy podziękowania rodziny, która wzięła udział w wyżej wymienionej akcji:

Drogi Darczyńco! Dziękujemy Ci za Twoje wielkie serce!!! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie, które przegrywały w walce z biedą. Dzięki Tobie mają szansę na wygraną w drugiej połowie życia. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. Twoje dobro już działa i pomnaża się. W obdarowanych, wolontariuszach i dobroczyńcach. W tych wszystkich, którzy przyłączyli się do projektu i już wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu. Twoje dary to wielkie świadectwo miłości. To nie pomoc z tego, co zbywa, ale dar wrażliwości, zaangażowania i dawania nadziei. Dziękujemy. Wierzymy, że najpiękniejszym podziękowaniem są nie słowa, ale gesty.”