2006

2006

 

9-11 maja 2006

Studenckie Koło Naukowe Finansów (WZ UW),
Koło Naukowe Strategii Gospodarczej (WNE UW),
Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Zarządzania UW oraz Akademia Inwestora MiB Partner mają zaszczyt zaprosić na:

 

DNI INWESTYCJI
9-11 maja 2006 r., Wydział Zarządzania UW

OGÓLNOWARSZAWSKA KONFERENCJA „Jak odnieść finansowy sukces w Polsce?” – na to pytanie odpowiedzą wybitni goście, którzy na co dzień kierują pracą banków, domów maklerskich czy doradzają premierowi RP.

9 maja, godz. 13.00-17.00

I dzień – WARSZTATY

-fundusze inwestycyjne (Xelion)

-rynek walutowy (DM TSM Brokers)

-instrumenty dłużne (ACI)

-giełda – wycena spółek (SII)

 

10 mają, godz. 10.00-12.00

II dzień – KONFERENCJA

Jak odnieść sukces finansowy w Polsce? Jak i w co zainwestować? W Polsce czy za granicą?

Goście:

-prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak – Dziekan WZ UW, Zakład Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych WZ UW

-prof. dr hab. Krzysztof Opolski – Katedra Finansów i Bankowości, WNE UW

-Marek Zuber – analityk rynków finansowych, doradca Premiera RP, główny ekonomista IDM S.A.

-Jarosław Mikołajczyk – Dyrektor Zarządzający DM TMS Brokers

-Leszek Niemycki – Wiceprezes Deutsche Bank PBC S.A.

 

11 mają

III dzień – TURNIEJ CASHFLOW – Zasmakuj finansowego sukcesu!

Nagroda główna – laptop

 

1-2 kwietnia 2006

 

W dniach 1-2 kwietnia 2006r. w sali gimnastycznej Wydziału Zarządzania UW odbył się, znany już studentom, turniej piłki nożnej halowej – „WZ Sports Cup – Futsal”. W rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn, a w dwóch z nich znaleźli się przedstawiciele SKN Finansów.

Ja osobiście kibicowałem zespołowi „Big Cojones Reaktywacja” w składzie, którego znaleźli się m.in. Lesław Migalski (Członek Zarządu SKNF) oraz Bogusław Sawa. Wspaniałe umiejętności tych graczy doprowadziły zespół aż do półfinału, gdzie do ostatniej sekundy próbowali odzyskać, straconego w pierwszej połowie meczu, gola. W efekcie drużyna zajęła 3 miejsce. Ich grze towarzyszył nieustający doping fanów dobiegający z trybun, za który bardzo dziękujemy w imieniu SKN Finansów.

Następny turniej Futsal już w maju. Czekamy z nadzieją, iż nasi koledzy zdobędą tym razem mistrzostwo, a na ich szyjach zabłysną złote medale.

 

 

 30 marca 2006

W czwartek 30 marca 2006r. w klubie Tango&Cash odbyły się Połowinki Wydziału Zarządzania UW. Na takiej imprezie nie mogło również zabraknąć Członków naszego Koła.

Impreza rozpoczęła się o godz. 21:00. Ku mojemu zdziwieniu obyło się bez przerażająco długich kolejek przed klubem. Ochroniarze bardzo szybko wpuszczali studentów spragnionych dobrej zabawy. Wszyscy, którzy dzielnie przeszli przez połowę studiów (III rok), wchodząc dostali kupon na darmowe piwo. O godzinie 22:00 parkiet był już pełny.

Grali dla nas:
Dj Moondeck (Utopia Resident)
Dj Macu (Wielkie Joł/Pro Performance)
Dj Ralf (Nobo Resident)
Dj Montza

Pomagał również:
Vj Noize (Pro Performance)
Zabawa trwała do białego rana. Jednak wszystko co dobre, musi się kiedyś skończyć.

 

 

 27 marca 2006

27 marca podczas cotygodniowego spotkania Członków SKN Finansów mogliśmy gościć ambasadora firmy consultingowej PricewaterhouseCoopers oraz 2 laureatów „Grasz o staż”.

Marcin (ambasador) opowiedział nam o grze „Grasz o staż” organizowanej przez firmę. Aby wziąć udział w zmaganiach wystarczy rozwiązać tylko jeden z case-studies zamieszczonych na stronie konkursu. Jest to pierwszy i główny etap zmagań studentów. Drugi etap to tylko rozmowa kwalifikacyjna z przyszłym pracodawcą (nagrodami w konkursie są m.in. płatne praktyki w wielu firmach).

Laureaci opowiedzieli nam o ich udziale w „Grasz o staż” i o tym na jaki temat pisali prace. Podzielili się z nami uwagami i udzielili cennych rad i wskazówek dotyczących samego udziału w grze.

 

 

 13 marca 2006

W dniu 13 marca na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW odbyło się kolejne spotkanie firmy doradczej Deloitte ze studentami zainteresowanymi działalnością firmy. Jak zwykle na tym wydarzeniu nie zabrakło także Członków SKN Finansów.

Deloitte Day rozpoczął się ok. godz. 9:30. Na początku przedstawiciele działu HR zaprezentowali nam swoją bogatą ofertę praktyk studenckich w różnych działach firmy. Mogliśmy więc posłuchać o pracy w dziale audytu, podatkach, doradztwie finansowym, i innych. Następnie mogliśmy rozwinąć naszą kreatywność dzięki zadaniom i ćwiczeniom wymyślonym na potrzeby warsztatu. Zabawa była przednia.

Około godziny 11:00 rozpoczął się case audytowy. Połączyliśmy się w kilku osobowe grupy i zmierzyliśmy się z poszczególnymi artykułami ustawy o rachunkowości i MSR-ami. Po dwóch godzinach pracy poszczególne grupy mogły przedstawić wyniki swojej pracy. Po kolei omawialiśmy zmiany jakie wprowadziliśmy w sprawozdaniach finansowych: bilansie oraz rachunku zysków i strat.

Ze swojej strony muszę dodać, iż bez słodkiego dopingu jakim raczyli nas pracownicy działu audytu firmy doradczej, – nie dalibyśmy rady!!!

Żegnając się z przedstawicielami Deloitte dostaliśmy jeszcze pamiątkowe gadżety firmowe.

Wszystkich którzy chcieliby więcej dowiedzieć się o firmie Deloitte oraz o praktykach przez nią oferowanych zapraszam na stronę internetową poniżej:

www.deloitte.com

27 lutego 2006
W dniu 27 lutego 2006 r. mogliśmy po raz kolejny spotkać się, z coraz bardziej lubianą przez naszych studentów, grą Cash Flow.

Tym razem w zabawie wzięli udział nie tylko członkowie SKN Finansów. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy pozostałych studentów Wydziału Zarządzaniu, oraz Wydziału Nauk Politycznych. Na 5 dużych stołach grało ok. 30 osób. Była to jak zwykle świetna okazja aby odreagować po zajęciach oraz zacząć obmyślać taktykę na majowy Turniej CF.

Następne spotkanie odbędzie się już za 2 tyg. Zatem wszystkich, którym gra bardzo się spodobała oraz tych którzy jeszcze nie bardzo wiedzą o co chodzi, zapraszamy do nas 13 marca.

 

 

 1 marca 2006

W dniu 1 marca 2006 r. reprezentacja SNF Finansów miała okazję wziąć udział w zorganizowanym przez firmę PriceWaterhouseCoopers testowym case study przeprowadzonym w siedzibie firmy.

W Warsztacie wzięli udział studenci Wydziału Zarządzania, Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz praktykanci i pracownicy PwC. Wszyscy zostali podzieleni na 3 zespoły: audytowy, podatkowy i doradczy. Zespoły te należały do firmy doradzającej spółce z o.o. Bułka&Chałka która to posiadała 100% akcji przedsiębiorstwa produkującego słodycze. Naszym zadaniem było więc zbadanie czy wszystkie dokumenty przedstawione przez cukierniczą firmę są „czyste”. Musieliśmy także zająć się sprawą podatków, oraz wycenić spółkę, aby móc odpowiedzieć na pytanie czy warto w nią nadal inwestować.

Podczas prawie 90 minut pracy myśleliśmy o tym, jakie informacje są nam potrzebne, skąd je zdobyć i w jaki sposób o nie prosić. Kontaktowaliśmy się z pozostałymi zespołami, z Zarządem B&C oraz dyrekcją spółki-córki. Po dłuuuuuugim czasie mogliśmy w końcu przedstawić nasze wyniki na flip-chartach.

Case był testowy, więc na bieżąco mogliśmy dzielić się sugestiami co do poprawy niektórych elementów, czy zawartości merytorycznej.

Na koniec, po krótkiej rozmowie na temat warsztatu i jego organizacji, otrzymaliśmy drobne upominki w postaci gadżetów oraz książeczek Pt: „Jak grać na rynku pracy?” napisanej przez laureatów konkursu „Grasz o Staż”.

PwC przy pomocy SKN Finansów zorganizuje podobny case również na naszym Wydziale pod koniec marca. Zwracajcie więc uwagę na wszystkie ogłoszenia. Naprawdę warto!!!

 

 

27 lutego 2006

Zagraj z nami w CASHFLOW i naucz się zarządzać własnym budżetem!

Zapraszamy na spotkanie z grą planszową CASHFLOW prowadzone przez Akademię Inwestora Mądry i Bogaty Partner. Poprzez grę w 5-osobowych grupach nauczysz się zarządzać własnymi finansami. To naprawdę wciąga!

Przyjdź i zagraj !!!

Poniedziałek (27.02.2006) godz. 16.30 Wydział Zarządzania UW (sala B303)
Zgłoszenia do 25.02.2006 (sobota) na adres przemyslawkarolczyk@wp.pl (imię i nazwisko)

 

8 lutego 2006

Dnia 8 lutego reprezentacja Studenckiego Naukowego Koła Finansów wzięła udział, w zorganizowanym przez firmę MiB Partner, Telewizyjnym Turnieju CashFlow. Wydarzenie to miało miejsce w siedzibie Klubu Golfowego w warszawskim hotelu Mariott, a uczestnikami byli wytrawni gracze w CF – profesjonaliści znający na pamięć większość kart. Turniejowi bacznie przyglądał się obiektyw kamery Teleexpressu.

Gra rozpoczęła się punktualnie o godzinie 18:00. Miłośnicy CashFlow zostali podzieleni na 3 grupy: menedżerzy, prawnicy i lekarze. Na wstępie określiliśmy zasady. Mianowicie, gdy jednej osobie uda się opuścić „Wyścig Szczurów” – reszta podąża za nią, lecz z mniejszym kapitałem. W ten sposób na „Szybkim torze” wszyscy znaleźli się w tym samym czasie i mieli większe szanse w wyścigu po główną nagrodę. Nie czekaliśmy minuty, a znalazła się zwyciężczyni. Tutaj czynnikiem było niesamowite szczęście, które pozwoliło w jednym ruchu znaleźć się na polu z marzeniem, a jego wykupienie było już tylko formalnością. W niedługim czasie znaleźli się pozostali zwycięzcy. Pani Marzena Bogdańska (MiB Partner) przy odgłosach „spływającej fortuny” wręczyła nagrody (nagrodą główną było 100 000 $) i podziękowała uczestnikom za wspólną zabawę. Po krótkim wywiadzie dla Teleexpressu, szybkiej dyskusji przy stolikach na temat strategii Cash Flow oraz wymianie, maili rozstaliśmy się z miłośnikami filozofii Roberta Kiyosakiego.

Wszystkich, którzy już dzięki nam poznali grę CashFlow, serdecznie informujemy, iż na wydziale odbywać się będą cykliczne spotkania z tą grą. Studenci (i nie tylko) będą mogli sami wcielić się w rolę zawodowego menedżera, prawnika, nauczyciela czy dozorcy (wbrew pozorom to bardzo dobra postać w tej grze). Na spotkaniach nie tylko będzie można rozwinąć swoją finansową inteligencję, spojrzeć na domowe finanse z innej perspektywy, zauważyć całą paletę możliwych inwestycji które przynoszą nam przychód pasywny, ale także przygotować się do wielkiego Turnieju CF. Będzie on miał miejsce w maju podczas organizowanych przez SKN Finansów Dni Inwestycji. Myślę, że już teraz warto się zacząć przygotowywać: wybrać sobie strategię, poznać karty i możliwości gry. Nie zapominajmy o tym, że CashFlow to przede wszystkim wspaniała zabawa w gronie znajomych. Jest to okazja do wspólnego spędzenia czasu, odbiegając na kilka godzin od codziennego życia studenckiego.

Bardzo polecamy grę CashFlow 101 oraz serdecznie zapaszamy na nasze spotkania z firmą Mądry i Bogaty Partner, dzięki pomocy której powstała idea majowego turnieju podczas „CashFlow Day”.

Poniżej strona internetowa Mib Partner:
http://www.mibpartner.pl/

…i jeszcze więcej informacji o CF:
http://www.ipe.com.pl/